Kurucularımız

Mine Erdemoğlu

Mine Erdemoğlu

ME-Nova Gelişim Eğitim ve Danışmalık A.Ş. Yönetim Kurul Başkanı
MERAKLI NOVA Anaokulu Kurucusu

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı ve Eğitim Fakültesi Öğretmenlik lisansını alarak 1988 yılında mezun oldu.

Gaziantep’de özel kolejlerde 15 sene İngilizce ve Almanca Öğretmenliği ve 5 sene Lise Müdür Yardımcılığı yaptı.

2013 yılında uluslararası onaylı Kişisel Gelişim Eğitmen Diploması, Koçluk ve NLP Uzmanlık eğitimlerini aldı ve Ocak 2014 tarihinden itibaren kurucusu olduğu ME-Nova Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde Kişisel Gelişim ve Eğitim alanında bireysel Koçluk, NLP ve Danışmanlık hizmeti verdi.

2018 yılından itibaren ise, Dr. Elif Küçükoğlu ile birlikte ME-Nova Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde okul öncesi eğitim alanına ağırlık vererek, veli, öğretmen ve öğrencilere yönelik bireysel ve kurumsal eğitimler, seminerler, atölye çalışmaları ve danışmanlık verdi ve vermektedir.

ME-Nova tarafından yayınlanmış 4 yaş ve 5 yaş için İngilizce kitapları bulunmaktadır.

Mayıs 2019 'dan bu yana Dr. Elif Küçükoğlu ile birlikte Meraklı Nova Anaokulu’nda okul öncesi eğitim çalışmalarını aile, öğretmen ve öğrencilerle sürdürmektedir.

Elif Küçükoğlu

Elif Küçükoğlu, PhD.

Akademik Danışman

Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Bölümü’nden mezun olan Dr. Elif Küçükoğlu, Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır.

Meslek hayatına, 1996-1999 yılları arasında özel bir anaokulunda öğretmenlik yaparak başlayan Küçükoğlu, 2000-2019 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Prof.Dr. Ayla Oktay Okul Öncesi Eğitim Uygulama Birimi’nde yöneticilik görevinin yanı sıra akademik çalışmalarını da sürdürmüştür.

Halen Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı’nda akademik çalışmaları devam etmekte olup, eğitimde teknoloji, materyal tasarımı, okul öncesi eğitim programı ve yenilikçi uygulamalar alanlarına yoğunlaşan Küçükoğlu’nun, okul öncesi dönem çocuklara ve öğretmenlere yönelik yayınları bulunmaktadır.

Mayıs 2019 'dan bu yana aile, öğretmen ve öğrencilerle yaptığı akademik ve uygulamalı çalışmalarını Meraklı Nova Anaokulu’nda sürdürmektedir.